Zdravo,
    imam problem i se nadevam deka ke mi pomognete se obrativ do vas i mi dadovte odgovor deka imam panicni poremecaj propraten so strav i mi rekovte da zemam antidepresivi se javiv na psihijater i toj mi dava lehsilium ke ve molam za konkreten odgovor ako mozete da mi odgovorite sto mozam potocno da primam da ja namalam panikata i stravot a da ne mu nastetam na plodot bremena sum vo 5 mesecza da ja podobram situacijata odnapred vi se zablagodaruvam i cekam da mi pisete po vase vie imate golemo iskustvo znam deka ste imale vakvi slucai se gleda po vasata internet stranica prekrasno e sto ja ima ovaa pomos prodolzete taka super e pomosta sto i ja davate na lugeto.
    Super ste. Blagodar unapred.

    Odgovoreno: 19. 12. 2008.
    • Poštovana,
      imate problem paničnog poremećaja, koji se karakteriše paničnim napadima. Veoma su neprijatni, jer ih čine katastrofične misli i strah intenzivan, kao i strah od posledica napada. S obzirom, da ste u trudnoći, najviše bih Vam savetovala psihoterapiju, a najmanje upotrebu sedativa. Lek koji bi mogli da uzimate je sertralin 2omg 1x uveče. Lek i njegovo dejstvo se ne manifestuju odmah, već dve nedelje, otprilike od unošenja, ali efekat je duževremenski. Lek se uzima najmanje tri meseca.
      Srdačno,
      dr Dragana Krasić