Nakon smrti moje nane, deda se jako čudno ponaša, moram da kažem da su u braku proveli 62 godine plus 5 godina zabavljanja. Prvo je do 40 dana imao razne halucinacije, onda je to prestalo, a sada se ponavlja. Stalno priča kako mu nana "šalje" neke ljude, kako će morati da plati porez za njih, kako ga dave i sede na nogama, ponekad i nana "dodje" sa njima... Ljuti se na nju, svašta priča i ubedjen je da je to stvarno. Noćima ne spava, reaguje na svaki šum, a neće da pije lekove za spavanje.
    Da li je to psihički problem i da li ima načina da mu pomognemo? Inače, veoma je star, ima 82 godine. Unapred hvala.