Poštovana,
    imam 31 god. duži period imam problema sa čudnim mislima tipa, kako vreme brzo prolazi, svakog časa osluškujem svoje telo, da li mi srce kuca, ako me malo strecne, da li je to srčani napad, išao sam kod lekara, radili ekg i zamislite sve je u redu. Pa, onda iste stvari sa želucem, pa sa sinusima i tako sve u krug. Dešava mi se i da mi se vrti u glavi, osećaj teške glave, pa onda počnem da umišljam kako ću poludeti. A povrh svega toga zna i da me uhvati panika, lupanje srca, i mislim da umirem. Čini mi se da ne mogu više da živim ovako, kao da sam vezan i ne mogu da se otrgnem. Lekar mi je dao Bromazepam od 1,5 mg da pijem 2x1 neko vreme. Kada ga popijem malo mi je bolje, ali se opet isto vraća. I najgore je ujutru, taj osećaj da čim ustanete nemate radosti nimalo nego, samo misli šta li će mi se desiti loše ovog dana.
    Ima li leka?

    Odgovoreno: 19. 12. 2008.
    • Postovani,opisali ste raspolozenje i misli koje nalikuju depresivnom kvalitetu,te stoga smatram da Vam lek koji pijete i ne moze pomoci.Bilo bi neophodno da se obratite psihijatru i krenete sa lekovima tipa antidepresiva,koji su pogodniji od sedativa i daju dugorocno dobre rezultate Srdacno Dr Dragana Krasic