Već 8 godina bolujem od depresije. Do sada sam promenila mnogo medikamenata i sa svakim koji sam uzimala dok sam bila još pod redovnom terapijom na najmanji stres sam padala opet u duboku depresiju. Šta da radim, mnoga stacionarna lečenja su iza mene, sada se ponavlja isto. Prošle nedelje sam pokušala da se ubijem leponexsom, malo je falilo.
    Molim Vas za mišljenje i predlog šta dalje, ne mogu više da izdržim!
    Hvala puno, pomozite

    Odgovoreno: 14. 12. 2008.
    • Poštovana,
      lekovi su sigurno neophodni u stanjima koje opisujete. Ali nisu jedino rešenje. Neophodno je da redovno odlazite psihijatru ,da govorite o svojim problemima. Veoma malo znam o Vama, ali dovoljno da sagledam težinu Vaše muke. Ali, ni jedna ne može biti vrednija i veća od odgovornosti koju imate prema najbližima. Život jeste često naporan, ali i često veoma lep. Smenjuju se lakoća i težina, ali ta dinamika je prisutna u svim životima. Lako je odustati, ali je teško boriti se, probajte, mislite na druge.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić