Poštovana,
    imam 45 god. Psihijatar mi je postavio sledeću dijagnozu: depressio obs sa somatizacijom.
    Molim Vas da mi pojasnite šta znači ova dijagnoza, kako se leči, itd.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 12. 2008.
    • Poštovani,
      na osnovu postavljene dijagnoze radi se o bolesti koju prati pad raspoloženja i osnovnih životnih dinamizama, volje i interesovanja sa žalbama tipa smetnje na rad unutrašnjih organa. Bolest se leči antidepresivima uz mogućnost upotrebe i drugih lekova zavisno od dijagnostike vrste depresije.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić