Poštovana,
    pre 7 godina postala sam anksiozna i bila sam kod psihoterapeuta koji mi je prepisao xelex i naravno psihoterapiju, nakon 6 meseci prestala sam da uzimam xelexa i bila sam ok. Sve je bilo super i onda sam se udala i ostala u drugom stanju i anksioznost se vratila. Tada nisam pila lekove, samo psihoterapiju. Nakon poroda opet sam bila super. Od tad je prošlo 4 godine i sad razgovaramo za još jedno dete i opet sam po malo anksiozna. Znam zašto sam anksiozna, zato što od kad sam postala anksiozna moj jedini strah je da ne poludim ili izgubim kontrolu nad samom sobom, da ne dobijem neku psihičku bolest. Znam da je to neosnovan strah zato što 7 g plašim se odtada i ništa.
    Molim Vas neki savet kako da se rešim tog straha.
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 12. 2008.
    • Postovana,radi se o panicnom poremecaju koji karakterisu panicni napadi,pa samim tim Vam je jasno da se ponavljaju i da su praceni katastroficnim mislima i strahovima.Neprijatni su i morate kordinisati njima sto iskustvom,potom znanjem o tome,nacinom disanja i pozitivnim mislima.Povremeno uzimanje antidepresiva,ukoliko je drugi izlaz nremoguc je dobro,naravno uz kordinaciju psihijatra Srdacno Dr Dragana Krasic