Zdravo,
    jas imam golem problem i Ve molam da mi pomognete. Imam golema panika i strav ne mozam sama da sedam, me faka panika i golem strav i vo toj moment mi zalupuva srceto pocnuva da me guse mi se javuva macnina u zeludnik custvo kako da sum prejadena taka gi maltretiram i majka mi da e non stop so mene poradi tie simtomi nikoko vejke 7 meseci ne sum se kacila vo kola da idam na podolga relacija bidejki toa mi se slucuva cesto u kola i nema bolnica na patot i stravot i panikata se pogolemi.sega sum bremena vo 5 mesec i neznam kako da se spravam se plasam od pogolemite meseci. Ve molam da me upatite kaj da otidam sto da napravam kako da si pomognam ili sto da pijam tarapija za da ziveam normalen i sreken zivot kako site luge.fala vi nogu i so netrpenie go cekam vasiot odgovor za moja pomos.

    Odgovoreno: 09. 12. 2008.
    • Postovana,opiusali ste mi panicni poremecaj,koji se karakterise panicnim napadima koji dolaze iznenada,neocekivano,praceni strahom i izazivaju strah od novih napada kao i strah od posledica napada.Neophodno je da se javite lekaru,da otpocnete sa terapijom antidepresiva i psihoterapijom.Ne brinite se,nije strasno,kad savladate kontrolu nad njima i sami cete tako misliti Srdacno Dr Dragana Krasic