Imam 29 god., a bolujem već nekoliko godina od agorafobije. Pročitao sam mnoge knjige, dobio od lekara priručnik za pacijente, pridržavao se raznih saveta, posustajao i borio se u isto vreme, ali strah kad izadjem iz kuće i krenem bilo gde nadvlada sve.
    Imate li neki konstruktivan predlog, kome bih još mogao da se obratim, a da se problem ne rešava isključivo lekovima? Možda neka akupunktura ili neka druga alternativa? Znate li Vi neku psihološku metodu koja zaista može da doprinese rešavanju ovog straha?
    Unapred zahvalan na odgovoru,
    Dragan

    Odgovoreno: 01. 12. 2008.
    • Postovani,agorafobija je bolest koja se javlja samostalno ili udruzena ili kao komplikacija panicnog poremecaja.Vodi u otezano funkcionisanje,sto Vi odlicno znate.Lecenje se vodi kako lekovima tako i pshoterapijom,kako psihodinamskom tako i bihevioralnom.Zavisi od procene i mogucnosti Srdacno Dr Dragana Krasic