Tretiran sam antidepresivom, paroksetin i to u bolničkim uslovima, posle pojave hipomanije, antidepresiv mi je ukinut, i pojačana mi je trapija sa prazinom, nakon toga što sam na moj zahtev tražio od mog psihijatra da mi se promeni terapija, zbog toga što sam postao bezvoljan, usporen, prestao sam i da govorim, nisam imao volju ni da popijem kafu ujutru, sav sam bio izubijan. Od maja meseca sam tretiran sa Asentrom, i dobro se osećam, povratila mi se volja.
    Molio bih Vas da mi objasnite koja je razlika izmedju Paroksetina i Asentre i zašto me je prvi učinio ubrzanim (po mišljenju lekara, i to u bolničkim uslovima), a drugi mi je dobar i kakva je razlika izmedju ta dva antidepresiva.
    Unapred zahvalan,
    Vladimir iz Skoplja ...

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Postovani, i jedan i drugi lek pripadaju antidepresivima i iz iste su grupe serotoninskih antidepresiva.Asentra ima genericko ime sertralin, paroksetin je sa tim generickim imenom.Radi se o podjednako dobrim antidepresivima, stim sto postoji i individualni odgovor, Srdacno Dr Dragana Krasic