Poštovana,
    Često imam problem sa snom. Naporo radm, svakog dana putujem do posla 50km, osećam premor, strah kad ne zaspim ubrzo posto se smestim u udobnu postelju. Pijem povremeno čaj od kantariona, majčine dušice ili vranilovu trava. Ne pušim, ne pijem kafu popodne, ne jedem tešku hranu i imam 32god. Kupila sam masku s magnetima za oči koja mi valjda pomaze, ali me i dalje strah da jednostavno ne mogu da se zaspim blagovremeno pa se samim tim ne naspavam i nemogu sve dnevne obaveze da završim. Panika me hvata kad shvatim da dan traje samo 24h. i da je nemoguće da sve stignem za tako kratko vreme. Moji prijatelji primećuju da mi je život "kao na trkačkoj stazi",ali ja jednostavno imam milion obaveza i sve to moram sama. Od lekova sam probala samo PERSEN forte. Da li postoji neki lek koji bi me opusatio a koji bi pila samo po potrebi i koji ne izaziva zavisnost.
    Da li imate neki savet kako da se odmorim, naspavam?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Postovana,sami ste zakljucili kao i Vasa okolina da zivite preterano brzim tempom.Dnevno uznemirenje je nemoguce iskljuciti tokom noci.Mi ipak imamo emocije koje se ne mogu iskljuciti i zaci na pocinak poput sunca.One nastavljaju jos intenzivnije da funkcionisu nocu,putem sna i putem telesne simptomatologije uznemirenja koja dovodi do budnosti.Lekovi za smirenje dovode do resenja,ali kratkotrajno.Probl;em treba resiti sustinski,a ne simptomatski.Da li se i relaksirate,koliko vremena imate za sopstvena uzivanja?Razmislite,eventualno posetite psihoterapeuta Srdacno Dr Dragana Krasic