Poštovana,
    Imam 30 god i već 2 meseca imam razne tegobe, zbog kojih sam išao na preglede kod interniste, kardiologa, oftamologa. Naime, počelo je jednog jutra sa visokim pritiskom od 160/100 i ubraznim lupanjem srca i oblivanjem hladnog znoja. Nastavilo se u narednim danima kao osećaj da ću se onesvestiti, neka napetost izmedju stomaka i grudi, plitko otežano disanje, hladan znoj, strah od umiranja... Išao sam kod interniste na pregled, snimao EKG, celokupan internistički pregled, biohemijske analize, merila mi je pritisak, nosio sam i holter EKG 24 sata, gde je kardiolog ustanovio da nema potrebe za terapijom i na kraju mi je internista sve to pripisao anksioznosti i uputila na psihologa. Tegobe i dalje imam, pojačale su se sa nekom depresivnošću, nesanicom, teško zaspim, ponekad do ranih jutarnjih sati, a onda se dodatno i iznerviram, jer ustajem rano zbog posla, pijem bensedine da bih zaspao, kad spavam i to je isprekidano... Nemam nikakve bolove ni oko srca, ni u grudima ni u glavi... samo taj neprijatan osećaj da ću se onesvestiti, neka lelujavost, nije ni vrtoglavica, ni nesvestica klasična, nemam gubitke vida ni svesti... jednostavno, samo talas odjednom, kao da nešto nije u redu, i onda mi klečaju kolena i kao napetost u stomaku i hladan znoj... i prodje posle par minuta.. Na sreću, tegobe nisu svakodnevne, uzastopne, ima dana i bez njih ali me jako uplaše, kada se pojave, naročito taj osećaj lelujanja u glavi, hladan znoj, ubrzano lupanje srca…
    Zamolio bih Vas za Vaše mišljenje. Radim posao u dosta stresnim uslovima, a i životni uslovi nisu ništa manje stresni, pa ako mislite da bi mogli da mi nekako pomognete, bio bih Vam zahvalan

    Odgovoreno: 25. 11. 2008.
    • Postovani,mogu da Vam pomognem,ali nisam sigurna da je ovo taj put.Imate problem koji je ispoljen navedenim simptomima a koji se zove anksiozno-depresivni poremecaj.Potrebno je da se obratite psihijatru u mestu zbog upotrebe odgovarajuce terapije,kako lekovima tako i psihiterapijom Srdacni Dr Dragana Krasic