Poštovana,
    živim u malom mjestu bez psihijatra. Moja dijagnoza je f32 uz povremeno f33. Moja prva terapija je bila demetrin, maprotin i trajala je 6 meseci. Moje stanje se pogoršalo, halucinacije, strahovi, samopovredjivanje, nesanica. Nova terapija mi je bila amizol, rivotril, loram i trajala je par mjeseci, zatim su mi nastale užasne tjeskobe u mozgu. Pri tom sam vrištala, lomila stvari, povredjivala sebe, čupala kosu i pokušala da se isječem. Nova terapija nozinan, apaurin, ladiomil. Postala sam biljka.Užas skoro sam nepokretna. Nova terapija flunisan, ksalol, rivotril, presolol, loram. Na ovoj terapi sam bila 6 godina.U medjuvremenu sam dobila epileptične napade bez gubitka svesti. Ovu terapiju sam prekinula samoincijativno i funkcionisala sam 1 god. samo na bromazepamu. Pošto se razvila zavisnost vratila sam se na ksalol i flunisan. Javile su se užasne glavobolje i učestali epileptični napadi. Psihijatar mi je rekao da sam izlečena i da se radi o zavisnosti od lekova. Za to sam dobila demetrin i sulpirid. Udala sam se i bila bez terapije 6 meseci. Pre 3 nedelje su se javile nervoza, bezvoljnost, nemiri i u rastrojstvu sam pocjepala svoju odjeću. Nova terapija zoloft, rivotril, ksanaks, inderal. Ne osjećam se dobro, imam tjeskobe na srcu, tremor, bolove u rukama. Liječim se 12 god. Srećna sam u novom životu sa mužem, ali sam umorna od svih ovih lijekova.
    Postoji li neki izlaz iz ovog začaranog kruga. Šta da radim?
    Molim Vas za pomoć, jer gubim vjeru u svog psihijatra. Imam 43 god

    Odgovoreno: 18. 11. 2008.
    • Poštovana,
      sigurna sam da ste se jako namučili i imam potpuno razumevanje za Vas i problem. Budite strpljivi, utoliko više što živite u skladnom braku i imate razumevanje supruga. Potrebno je da uradite EEG da bi se sprovela dijagnostika adekvatna, da se vidi da li epi napadi imaju potkrepljenje u EEGu. Nakon toga se dogovoriti oko dalje terapije. Mislim da je Zoloft dobar antidepresiv i svakako nastavite sa njim, bez obzira na kombinaciju drugih lekova.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić