Poštovanje,
    moja dijagnoza koju je psihijatar postavio je: somatoformni poremećaj prilagodavanja. Moji simptomi su trnjenje ruku do lakata, trnjenje usana, nosa, nemoć u nogama, nerovoza, dekoncentracija, nemam zraka i srce zalupa i žiga. Znalo se desiti da mi se šake ukoče, strah izlaženja iz kuće me najviše zabrinjava, jer mislim da ću se obrukati ako se jave simptomi i da ću pasti u nesvijest i desi mi se da imam osjećaj knegle u grlu. Psihijatri uopšte ne razgovaraju o dijagnozi i to me je odbilo da idem psihijatru, jer mislim da bi mi puno pomoglo da pričam o tome, a ne da tražim po internetu. Što se tiče simptoma da li je to sve stvar sugestije ili nečeg drugog ili je to mozak ne znam ni sama .
    Hvala puno.

    Odgovoreno: 17. 11. 2008.
    • Postovana,ne verujem da bi Vam doktor uskratio odgovor ukoliko biste ga pitali.U svakom slucaju sam naslov dijagnoze Vam kazuje mnogo.Svaki covek u neprijatnim i stresnim situacijama,duze i li krace vreme,reaguje na sebi svojstven nacin.Mehanizmi su nesvesnog karaktera,sto nas ne pravda da nastavimo sa reakcijama koje nisu dobre i trose nas.Potrebno je raditi na sebi,i napraviti uvid u pogresne manevre ponasanja pa ih promeniti Srdacno Dr Dragana Krasic