Imam 36 godina, od pre nekoliko godina sam počeo da se plašim da vozim auto na duže relacije, padaju mi svakojake gluposti, na pamet recimo šta ako mi se smuči, pa se onesvestim dok vozim itd, a kad popijem pola tablete lorazepama od dva i po miligrama onda je super.
    Da li ja uopšte smem da vozim auto sa tim lekom i da li postoji neki bolji lek.
    P.S. kada ima neko sa mnom u vozilu sa vozačkom dozvolom onda mi je super i bez leka, a sramota me je da odem kod psihijatra.
    Unapred ZAHVALAN.

    Odgovoreno: 09. 11. 2008.
    • Postovani,lek koji pijete snizava reflekse i stisava psihomotoriku,tako da Vas subjektivni odgovor i smirenje nisu realnost i sigurnost od losih desavanja.Naravno da se radi o psihogenom problemu ,o strahovima i mislima koji jedno druge indukuju.Ja sam misljenja da potrazite pomoc,jer nije sramota imati problem,vec je sramota i steta imati ga a ne resiti. Srdacno Dr Dragana Krasic