Poštovanje,
    imam 33 god, u aprilu sam imala spontani pobačaj i baš sam bila potrešena. Nekih nesec dana nakon toga javilo mi se kao neko gušenje, u stvari imam potrebu da često udahnem, a nekad ne mogu. Ispitala sam pluća, ok su, imam sinusnu tahikardiju, ali sam baš uznemirena zbog ovog stanja, traje vec 6 mes.
    Da li je ovo panični poremećaj i kako da ga prevaziđem. Živim u mestu gde nemam prilike posetiti psihijatra.
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Poštovana,
      s obzirom na tahikardiju možete sa internistom se dogovoriti oko uzimanja lekova tipa beta-blokera, koji će Vam smanjiti pritisak i težinu u grudima i pomogli oko rešavanja ovog problema. Preporuku oko nečeg drugog bi morao psihijatar, nakon obavljenog razgovora da Vam da.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić