Poštovana,
    Imam 30 god. i dete od 2 god. U zadnje 2 god. (možda i više) imala sam neke vrste napada panike, obično kada negde treba da idem, napetost, nervoza. Pošto sam znala da nema razloga za sve to, ja sam te probleme ignorisala i mislim da su se povukli...ali sa druge strane dugo sam razmišljala kako nešto nije ok sa mnom i to mi stalno pada na um. Drugi moj problem je što sam često bez razloga depresivna, neraspoložena, uglavnom imam negativne misli, u zadnje vreme osećam i bes (kada me dete ne sluša, kada plače). U svemu tome, pre 8 meseci imala sam i 1 abortus, i kada sam se odlučila na to, bila sam sigurna u to, ali nakon toga osećaj krivice me ne napušta , stalno mislim na to, jedem se, krivim sebe i ne znam kako da krenem dalje. To je moj unutrašnji svet, ja sam spolja jedna zadovoljna žena kojoj ne fali puno toga, ali opet osećam da iznutra nisam više jaka kao pre. Znam da verovatno treba da pričam sa stručnjakom, ali mene je neka sramota od toga i nekako se plašim da posetim psihijatra.... Hvala unapred.

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Poštovana,
      unutrašnji svet se može neko vreme kompenzovati spoljnim manifestacijama, ali to negde narušava psihičku ekonomiju koja polako osiromašuje. Morate samo odgovarajućim putem da dođete do rešenja. Zbog predrasuda, na žalost, problem će rasti i Vi ćete se na kraju ipak morati javiti psihijatru. Zato je bolje ranije , jer ćete time sebe poštedeti mučenja i loše funkcionalnosti, a da ne govorim o trpljenju ostalih oko Vas. Mislim da je je ipak bolje da posetite psihijatra, porazgovarate i olakšate sebi.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić