Već dugo vremena (2 godine) ne osjećam se dobro, počela sam da se debljam, udebljala sam se 30 kilograma, strašno sam depresivna, uvijek pospana i nemam volju ni za šta, samo bi da ležim i da jedem. Inače, živim u USA došla sam ovamo sa porodicom pre 5 godina, imam 41 godinu i pre 4 godine sam izvadila maternicu.
    Ako možete da mi pomognete, jer svaki dan mi je teži i teži, jedva obavljam svoje svakodnevne dužnosti. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Poštovana,
      prevelika težina i nezadovoljstvo sobom čine da se čovek oseća loše, nepokretno i bezvoljno. Ali, to nije dovoljan razlog i objašnjenje Vašem stanju. Sigurno je, da je doprinos tome dala hormonska aktivnost odnosno neaktivnost. Što se tiče pomoći psihijatra ona bi se sastojala i psihoterapiji i antidepresivima za početak, a potom aktivnost tipa vežbi. Što se tiče antidepresiva preporučila bih Vam C.Prozak 20mg. Naravno, neophodan je i savet nutricioniste.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić