Poštovanje,
    hteo da Vas pitam sledeće, bio sam u nekoj depresiji već 2 godine. Pre toga sam promenio sve moguće lekare da bi mi svi rekli da sam zdrav i da mi ništa ne fali. Inače sam veliki emotivac, a imao sam problema i sa ćerkicom po njenom rođenju, pa sam sve to strašno podneo i od 2006 su počeli da se javljaju svi oni Vama poznati simtomi depresije, da ne nabrajam. Išao sam i na psihoterapije, do pre nedelju dana sam pio Zoloft po jednu četvrtinu ujutru dok ga nisam izbacio (a pre toga celu tabletu jednom ujutru). Ja sam potpuno razumeo problem ove bolesti i naučio sam da se izborim sa tim i da živim tako, sad mi je mnogo lakše.
    Mene samo zanima da li će se meni tokom života dogoditi neki od simptoma ove bolesti i da li je to normalno da se desi i kako se treba ponađati, jer ipak sam sad takoreći izlečen, ako se uopšte može potpuno izlečiti...
    Pozdrav za doktorku od veselog Saleta

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Poštovani,
      raspoloženje nije konstanta. Ono je vrlo promenljiva kategorija u životu, uostalom to ste iskusili. Njegov pad u životu ne mora da bude depresija. Ne plašite se, jer Vi ste naučili kako da se borite. Ne može Vam niko garantovati da se nešto neće dogoditi ili dogoditi, ali bitno je da mislite pozitivno, borite se i verujete, Srdačno,
      Dr Dragana Krasić