Molim Vas za pomoć! Živim u kući sa svekrom, ima 64 god. Zadnje dve god., intezivno pije i opija se. Kada je pijan maltretira sve u kući, svađa se i dosta je agresivan! Odlazi na preglede kod neuropshijadra, prepisan mu je lek Zoloft, ali ne pije - baca ih. Pored toga pije lekove za srce. Kada je u pijanom stanju lomi sve po kući, trenutno je celu kuću zaključao i ne da da izađmo napolje dok njemu ne kažemo gde idemo i šta radimo! Sinoć je imao sukob sa mojim suprugom i bojim se da ne dođe do tragedije. U porodici žive i dvoje male dece od 5 god. i 9 god., s tim da starije već ima primetne probleme i traume od njegovog ponašanja!
    Molim Vas recite nam šta da radimo?
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Poštovana,
      problem se rešava zvanjem organa bezbednosti i Hitne pomoći i prinudnim odvođenjem na lečenje. To je jedini mogući način, ukoliko sam ne prihvati lečenje koje mu je neophodno (bolničko).
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić