Imam 28 god i određenu simptomatologiju, a ona je sledeća: nagle i relativno česte promene raspoloženja. Od raspoloženog i nasmejanog stanja, do krajnje razdražljivog, kada bi se svađao i kako se to u narodu kaže, isterivao mak na konac i bio jako besan. Interesantno je napomenuti da se te promene raspoloženja dešavaju naglo,u roku od par sekundi i to 90 posto zbog najbanalnijeg razloga, koji je apsolutno nesrazmeran toj mojoj reakciji i nagloj promeni raspoloženja.
    Pitao bih Vas da li su to koreni nekoj duševnoj bolesti ili samo trenutno, prolazno stanje? Inače, traje oko pola godine.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 10. 2008.
    • Poštovani,
      u svemu navedenom dobra strana je uvid koji imate u nesrazmeru intenziteta reakcije prema povodu, slabost kontrole i promene raspoloženja. Naravno, pošto i sami uviđate problem i očigledno je da ga sami niste u stanju rešiti, a veoma je teško i na ovaj način sa ovako malo podataka. S toga smatram da se obratite psihijatru u mestu, porazgovarate i dogovorite se oko daljeg tretmana.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić