Imam 25 god. udata sam 4 god.nemam dece. Moj veliki problem je usamljenost, zbog čega sam jako depresivna. Suprug zbog prirode posla nema vremena da se opterećuje i da me sluša da sam nesrećna. Seksualni odnos imamo 1 mesečno. Kada počnem o tome da razgovaram sa njim, jednostavno mi odgovori da je umoran i da je to razlog. Nemamo neku komunikaciju, osim glavnih problema kako platiti troškove života. Sada sam već u toj fazi da ne znam šta da radim od nervoze, samoće i depresije! Šta mogu da uzimam od antidepresiva da ne idem kod doktora, pošto kad sam bila naišla sam na veliko nerazumevanje? Šta da uradim, da li je vredno da i dalje borim za ovaj brak? Razgovor sa njim ne vodi ničemu pokušavala sam ne ide...Zato se obraćam Vama, molim za pomoć .
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 10. 2008.
    • Poštovana,
      mladi ste, u takvom braku nemanje dece trenutno može biti olakšavajuća okolnost, jer ste lišeni dodatne odgovornosti. Odlučujete samo o sebi i razmislite, jer život je tek pred Vama! Ne mirite se sa surogatima, borite se za ono što mislite da je ispravno i vredi. Lako ćete uzeti antidepresive i oni će neko vreme doneti olakšanje, ali i zabludi da je problem rešen. Uzeti njih uz istinsko rešavanje problema je ispravno,drugačije ne.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić