Poštovana,
    Imam 35 godina i od jeseni 2006-te godine patim od jutarnje anksioznosti praćena jakim lupanjem srca. Od maja 2007-me godine pijem bromazepam 1,5 mg svako jutro. Bromazepam mi je prepisao kardiolog koga sam posetio zbog lupanja srca. Sada (jesen 2008) se osećam mnogo bolje i hteo bi da prekinem da pijem lek.
    Moje je pitanje da li mogu naglo da prekinem, postepeno ili da nastavim da pijem lek. Sigurno ćete me savetovati da posetim lokalnog psihijatra. Ja to neću uraditi jer: 1. Već sam bi kod psihijatra i susreo sa potpunim nerazumevanjem od strane doktora. 2. Zbog prirode posla nemam vremena da idem. Zato se obraćam Vama za savet.
    Hvala unapred.
    Srdačan pozdrav,
    Jovan Zorić

    Odgovoreno: 17. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Naravno da bi Vam odgovarajuća stručna pomoć najviše pomogla. Ali, s obzirom da ste je u startu negirali, pokušaću da Vam na ovaj način pružim pomoć. Lek možete prestati da uzimate kad god hoćete, utoliko bolje ukoliko ste rešeni u tome. Ukoliko možete prestanite, ali mislim da ćete pre uspeti postepenim odvikavanjem.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić