Imam 32 godine i ogroman problem. Udata sam 8 godina i imam dva predivna dječaka od 5 i 2 godine. Moj problem je u tome što sam ona užasna ratna generacija, u školi sam uvijek bila stidljiva, ali poslije škole 93 godine kao naivna i stidljiva djevojčica počela sam vjerovati muškarcima te s njima odlaziti u krevet, tek zato što sam ja njima bila privlačna i čisto da njih zadovoljim, bez uživanja s moje strane i često pateći poslije toga, ali sam zbog straha od samoće uvijek išla dalje nalazila nove i s njima završavala u krevetu. Bilo je tu momaka u koje sam bila zaljubljena, ali nije trajalo dugo. Upoznala sadašnjeg muža koji je po prirodi jako nagla osoba i voli sve na čistac, tražio je da mu kažem broj, a ja od straha da me ne ostavi (jako sam bila zaljubljena u njega i danas sam) rekla sam samo dio toga iz moje prošlosti. Vjenčali smo se, ponekad sam se vraćala na to, ali sam većinom gurala od sebe tu svoju laž. Nedavno je saznao za jednu takvu osobu s kojom sam bila samo jednom i napravio mi veliku frku. Nakon velike svađe uspio mi je oprostiti misleći da je to sve, ali mi je rekao ako sazna samo za još jednu osobu ubiće mene, pa sebe. Nedavno smo kupili stan na kredit od 30 godina, sredili se napokon sami, sve je lijepo, ali ja postajem luda od razmišljanja, samo kad spavam ne mislim o tome. Priznanje ne dolazi u obzir, jer sam mu ipak rekla samo dio. Živim dan za danom moleći Boga da ne sazna nešto. Često razmišljam i o suicidu kao jedinom izlazu, ali sam kukavica i toliko čeznem da gledam svoju djecu kako rastu da mi oni daju snagu da živim. Njega zaista volim i nikad u braku nisam niti pogledala nijednog muškarca, uzorna sam žena koja stalno kuha i ugađa porodici, nikada djecu ne ostavljam osim kada sam na poslu, ali mi je tako teško što znam da bi bila još bolja majka i žena kada ne bi bila ovako napeta i razdražljiva. Ne znam šta da radim, je li uopšte pošteno od njega što je to tražio od mene. On smatra da on to mora znati s kom sam bila prije njega zbog mogućih provokacija na koje bi mogao naletjeti u svom poslu. Ni danas dan ne shvatam svoje tadašnje ponašanje, jer ja u suštini uopšte nisam razuzdana osoba, naprotiv i nisam neka osoba od seksa.
    Pomozite mi kako da sačuvam brak i doživim starost uz muža i djecu.

    Odgovoreno: 16. 10. 2008.
    • Poštovana,
      porazgovarajte sa svojim suprugom još jednom o tome i recite mu koliko ga volite i koliko Vam je stalo do njega i Vašeg zajedničkog života. On mora da Vam veruje, jer uostalom i on voli Vas, a oboje decu, te s toga morate biti razumni. Ono što je bilo je iza Vas i nebitno je u sadašnjem životu, jer život se ne živi unazad nego ovde i sada. Šta bi rešio suicid, kome bi pomogao? Gde su tu deca koju toliko volite? Problem se uostalom mora rešiti kako treba zbog njih, jer ona nisu kriva ni za šta.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić