Poštovani doktore,
    Moja majka ima 55god., zadnje 2god su mučenje i za nju a i za porodocu. Naime, ima sve tipične simptome depresije, koju je potvrdio i njen ljekar. Prepisani su joj antidepresivi Seroxat, Xsanax... Pije ih već pola godine ali nikakvog poboljšanja. Bezvoljna, apatična a u zadnjih pola god. zaboravlja stvari, dešavanja. Moja kolegica sa posla bila je u takvom stanju 5god, usled neprimjerene terapije, bila je kao robot, biljka. Sada je odlično, promijenjena terapija, kao nova. Pila je kapsule litijuma. Juče smo poveli majku da da krv na analizu, na litijum. Parametri su od 0.5 - 1.5 li, majka ima 0.3. Inače niko od ljekara nije ni pomislio da nam kaže da kontroliše litij, a vjerujte vodili smo je bar kod 4 dr.
    Šta mislite koje tablete da koristi i kako ih dozirati, koliko vremenske, da li postoji zavisnost od Li kapsula. Hvala najljepše!