Imam 28 godina, sa devojkom sam godinu dana. Mogu da kažem da je veza zaista dobra, poštujemo se, verujemo jedan drugom, ali...U poslednje vreme, kada joj priđu neki momci, bilo nepoznati, bilo bivši, pozdrave se i porazgovaraju kratko, mene obuzme ogromna ljubomora, čak posesivnost. Često se zbog toga svađamo, nekada i žestoko. U jednoj prilici, kada je videla jednog bivšeg, razmenili su par rečenica, mene je obuzela ogromna ljubomora, žestoko smo se svađali, čak je malo falilo da je udarim. Naravno, ne bi je nikada udario, ali je to bio trenutak afekta, besa, ne znam ni ja čega. U tim situacijama prosto ne poznajem sebe, kada me obuzme ta ljubomora i bes. Posle par sati bude sve ok. Spomenuo bih i to da smo imali dva puta neuspeo pokušaj seksualnog odnosa, podbacio sam.
    Hteo bih da Vas pitam kako postupati, kako obuzdati ljubomoru, pogotovo bes i kako drugačije gledati stvari?

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Poštovani,
      ukoliko Vas ne muči nepoverenje i ukoliko zaista volite Vašu devojku i ona Vas, nema razloga za nesigurnošću, naprotiv bilo tuđe interesovanje prema njoj treba da ide u prilog vrednosti odabrane osobe, pa makar to bila Vaša devojka.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić