Prošle godinae imala sam period velikih stresova i nastupile su nesanice ispunjene starhom uznemirenošću, panikom da ću umreti i panikom od samoće, starh me je bilo ostati sama kod kuće i jedan minut... postala sam bez energije, koncetracija je bila skoro nikakva , a bila sama svesna da sve to nije u redu i da mi treba pomoć, ali ni sam znala kako sam sebi pomoći i otišla sma lekaru. Dala mi je lekove Zoloft, pila sam ih 6 meseci i postala sam kao bilje u saksiji, razmišljala sam sve kao treba biti, ali nisam imala snage za bilo šta uraditi....nisam se osećala dobro sve vreme. Dali su mi Lorazepam kao dodatan lek dok da počne Zoloft da deluje na mene . Pre mesec dana polako sam prekinula te tablete koje nisu ništa izmenile kod mene i produžila sam za Lorazepamom jedan do dva na dan, od 1 mg. Recite mi Vaše mišljenje. Sad sam daleko bolja od kad sma prekinula sa Zoloftom, kao da sam se probudila iz nekog lošeg sna. Lorazepam me opušta i osećam se daleko bolje, ali da li je to u redu i koliko dugo mogu da pijem te tablete.
    Hvala Vam puno

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Ne smete dugo da pijete lek koji uzimate, jer dovodi lako do zavisnosti. Osim lekova postoji i psihoterapija, te bi bilo dobro da se obratite ipak psihijatru i dogovorite se oko daljeg lečenja.
      Srdačno,
      Dr D.Krasić