Imam 31 godinu, i već 5 godina kako mi je data dijagnoza anksioznost i nedostatak energetskog kapaciteta. Terapiju nikada nisam uzimao, iz razloga što sam mislio da ću to pregurati sam. Prestao sam da odlazim kod lekara za svaku sitnicu, da se bojim da ću umreti i od prehlade, nastavio sam da izlazim i da se družim. I bilo je dana kada mi je bilo veoma teško, ali jednostavno svestan dijagnoze izlazio sam na kraj problemom nekako. Međutim, pre dva meseca sam doživeo jedan veći i bespotreban stres, kada sam zbog jednog nezaštićenog seksualnog odnosa umislio da sam zaražen HIV-om. Obavio testiranje i sve je bilo ok. Međutim, ja od tada ne mogu da se oporavim, stalno sam napet, nervoza zna da ide dotle da imam utisak kako brada trni, grlo suvo i čudan pritisak u glavi. Počeo da odlazim ponovo kod lekara da proveram pluća, krvnu sliku i tako dalje. Jedno vreme sam imao i poremećaj sna, sada spavam dobro, ali kako ujutru otvorim oči tako krenu misli kako sam počeo da ludim, kako će se možda desiti nešto loše. To stanje traje samo dok ne ustanem iz kreveta i krenem nešto da radim, ali nervoza ostaje prisutna celog dana. Počeo sam da mislim kako se nikada neću više izvući iz ovog problema.
    Molim savet.

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Poštovani,
      ipak bi bilo poželjno da se obratite psihijatru i krenete sa psihoterapijom i eventualno lekovima tipa antidepresiva, s obzirom da ste telesno zdravlje ispitali, nemate dilemu, preostaje Vam da preduzmete ovaj korak, koji će Vas sigurno odvesti u izlečenje.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić