Postovana Dr, Moj problem je vezan za moju majku, ima 61 godinu, pre nekih godinu dana posle bakine smrti (njena majka) pocela je da konzumira pivo. Posto je pre 20 godina imala problema sa alkoholom, zajedno sa tatom, posle razvoda, lecena je, ne ambulantno vec kroz sistem porodicne terapije, mi smo bili mali tako da smo joj bili osnovni povod i motiv za to, sada ponovo pije, 3-4 l piva na dan, pocinje od rane zore, i primecujemo promene raspolozenja (prilicno depresivna, a kad popije sve to sto je njoj crno pokusava da resi na glupe i nenormalne nacine) napominjem da nikom u okolini ne deluje kao pijana, jer nije klasicno pijana da se tetura i sl, ali ja primecujem bitnu razliku u ponasanju (potreba da isteruje neku pravdu, preterane rasprave oko nebitnih stvari a njoj jako bitnih) kakva su vasa iskustva sa picem? napominjem jos i da je fakultetski obrazovana, generalno pesimista, sve je u zivotu gledala sa crne tacke (depresivna crta licnosti) Hvala

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Postovani,pokusajte da razgovarate sa majkom kada je bez dejstva alkohola i ubedite je da ponovo krene sa lecenjem,ako nije u stanju da sama prestane.Nadjite nacin da je motivisete. Srdacno Dr Dragana Krasic