Veke 6 meseci koristam seroxat 20mg. edna tableta dnevno. Gi pijam poradi postporodilna depresija i veke 2 meseca se custvuvam normalno kako porano. Do koga ke treba da se koristat i da li po prekinuvanje na terapijata mozno e da se pojavi istata depresija.
    Odnapred Vi blagodaram

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Poštovana,
      koristi se najmanje 3 meseca, postepeno je prekidanje, ne sme naglo. Da se bolest ne bi ponovila upravo treba biti dovoljno dugo, ali bi Vam preporučila da se o svemu dogovorite sa Vašim psihijatrom.
      Srdačno, Dr Dragana Krasić