Moja sestra pati od depresije od adolescencije i leči se već desetak godina. Uvek se dešava isto, malo poboljšanje, pa onda još veća kriza. Poslednji put psihijatar je postavio dijagnozu F25.9.
    Molim Vas da mi pojasnite da li se radi o šizofreniji i da li je takva osoba radno sposobna? Inače, moja sestra ima završen fakultet, zaposlila se par puta na preporuku prijatelja, ali usled psihičkih problema vrlo brzo ostane bez posla.

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Poštovana,
      radi se o ozbiljnom oboljenju, koje karakteriše afektivna simptomatologija. Nije shizofrenija, ali lečenje ima isti tretman. O njenoj radnoj sposobnosti ne mogu da sudim na ovaj način, inače u fazama remisije i dobrog terapijskog vođenja one jesu radno sposobne.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić