Poštovana,
    Moja tetka ima 55 godina i patološki je ljubomorna u odnosu sa svojim suprugom. Ne fiksira se na jednu ženu, već ga optužuje da je u vezi danas sa jednom ženom, sutra sa drugom i to traje već 30 godina. Ali to je sve izraženije i ona ne može normalno da funkcioniše već samo o tome razmišlja. Ne prihvata lečenje, ne priznaje da joj je potrebna pomoć i ne želi da ode kod lekara.
    Da li je to oblik paranoje i koliko je ozbiljno njeno stanje. Da li bolest može da se smiri bez upotrebe lekova ili je progresivna. Da li moja tetka može da postane opasna za sebe i za svoju okolinu s obzirom da čuva unuče. Koje su prognoze ako ona ne prihvati lečenje. Koji bi lek trebalo da koristi ukoliko bi prihvatila da se leči.
    Veoma sam zabrinuta za svoju tetku i molim Vas odgovorite mi na ova pitanja.
    Puno Vam hvala i želim Vam sve najbolje

    Odgovoreno: 25. 09. 2008.
    • Postovana,ukoliko se radi o problemu koji bi imao svoju dijagnosticku sifru,naravno da bi lecenje bilo neophodno i sto pre ga treba zapoceti.Postoji farmakoterapija koja daje redukciju simptoma, Srdacno, Dr D.Krasic