Prošle zime me odjednom uhvatila neka kriza, nisam mogla da zaspim, po celu noć sam budna, danju me bolela glava i to ne normalno, nego negde na potiljku glave, pa u glavi kao da imam neku rupu, neki grozan osećaj. Pila sam neke lekove i nije me više bolela, ali i dalje nema spavanja, ni lekovi mi nisu za spavanje pomagali i to je trajalo tri meseca. Samo ponekad zaspim povremeno ujutro. Probala sam spavati danju, ali nema šanse, neki tren kao da ću zaspati i istog trena oči se otvaraju. Potom sam pomalo spavala, ali stalno nešto sanjan i bolela me tada glava pozadi, onda kada legnem, a imala sam i neke simtome kao da me neko ožario u nosu ili pored gornje usne. Sada toga nema, ali ne spavam kao do tada. U rukama sada imam neku zategnutost i u vrhovima prstiju kao da nešto hoće vani, kao da krv ne protiče kroz njih, dok je danju super, dok sam u pokretu. Inače, imam 38 god. i bavim se fizickom aktivnošću, trčim i puno sam vani to radim i pred spavanje. Možda sam malo i nejasna, ali je to tako sa mnom.
    Puno hvala unapred

    Odgovoreno: 21. 09. 2008.
    • Poštovana,
      problem spavanja i tegobe koje navodite zahtevaju određena ispitivanja psiho-neuro-telesnog karaktera, te bi bilo potrebno da se obratite neuropsihijatru za sprovodjenje potrebnih dijagnostičkih procedura i eventualne terapije.
      Srdačno,
      Dr D.Krasić