Poštovani,
    od 11.godine bolujem od trihotilomanije, što je najvjerovatnije posljedica rata. U početku je to bilo bezazleno, ali posljednjih godina sam vrlo dobro svjesna ove bolesti i katastrofalnih posljedica. Znam da je najbitnija samokontrola i ja donekle uspjevam u tome, ali dok učim ili ako sam pod većim stresom (ispiti i sl), kontola "popusta".
    Interesuje me da li postoje konkretni lijekovi (i koji) ili je neophodan razgovor sa psihoterapeutom.
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • Poštovana,
      neophodno je, ako već sami ne uspevate i imate uvid u posledice ove loše navike, da se obratite psihijatru, koji će Vam pomoći putem psihoterapijskih terapija i lekovima da problem rešite.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić