Da li možete da mi kažete nešto više o Psychosis paranoides inducta ( F24). Moj otac se već godinama leči, ali nikada do sada nisam uspela da dođem do tačne Dg. Da li je nasledna, kako se manifestuje? Ja ne živim sa njim već 15 godina, a on se lečio od 1995. Sada ne uzima nikakvu Th, ali opet konzumira alkohol.

    Odgovoreno: 02. 10. 2008.
    • Postovana, Vi ste upravo naveli tacnu dijagnozu.Bolest se podvrgava odredjenoj terapiji,neophodno je da bude pacijent pod kontrolom psihijatra.Alkohol nikako ne bi trebalo da se konzumira.Sto se tice nasledstva,u nastajanju svake bolesti u psihijatriji se kaze da nastaje po bio-psiho-socijalnom modelu uzrocnosti.