Poštovana doktorka,
    imam napade gušenja, vrtoglavicu, trnjenje vilice i jezika, bolove i probode u grudima. Uradio sam sledeće nalaze: ultrazvuk srca, nosio holter, uradio test opterećenja, vadio nalaze krvi, radio viruse neke za srce i imunitet, hormone i ultrazvuk štitne žlezde, rentgen pluća i to je sve u redu. Dobijam neke toplotne udare iz čista mira, hvata me vrućina. Krenuo sam kod neuro psihijatra i postavljena mi je dijagnoza F 43 i prepisani su mi ljekovi Leksilijum i neki antidepresivi, neki novi ljekovi koji nemaju neželjene efekte. Nisam mogao da ga pijem, jer mi nisu odgovarale, od prve mi je bilo muka i odmah su mi mnogo smetali. Pio sam Hanaks od 0.25, a sad mi je dao Leksilijum, ali mi je više odgovarao Hanaks.
    Smijem li se vratiti na njega, a prekinut Leksilijum i da li je to kod mene teška bolest i da li je to opasno?
    VELIKO HVALA

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Poštovani,
      problem koji imate se ne rešava samo lekovima. Sigurno je da su Vam potrebni u ovoj fazi bolesti, ali Vam je još potrebnija psihoterapija stručnog lica. Bolest koju imate je veoma česta, opasnost od nje nalazi se u posledicnim ponašanjima povlačenja i inhibiranosti, zato je neophodno adekvatno lešenje.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić