Nisam sigurna da li je moje dete mesečar ili ne. Naime dešavalo mu se da u toku spavanja ustane da ide u wc, ali ne zna na koju stranu da krene, pa ga ja usmeravam. S obzirom da ima već 12 godina, a da i dalje ne zna da se snadje kada je u takozvanom polusnu, bojim se takvog njegovog ponašanja.
    Molim za savet. Šta da radim i kome da se obratim?

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Poštovana, Vaše dete, pre svega, ima čvrst san. Da li se tu radi o problemu mesečarstva ne mogu Vam sa ovoliko datih podataka i bez dijagnostike reći. Potrebno je da posetite dečjeg neuropsihijatra, uradite najpre EEG dijagnostiku.
      Srdačno,
      Dr Dragana Krasić