Moj sin od 13 godina ima tikove, koji su počeli pred polazak u školu i u vidu su žmirkanja i cimanja glave. Menjaju oblik, ali i dalje traju. On je levoruk, brz, prilično aktivan i ima lošu koncentraciju. Bili smo na raznim vežbama, tipa razgovori i crtanje kod psihologa, radili vežbe nekih pokreta, disanja i govora, bili u Dečjoj psihijatrijskoj bolnici i tada mu je prepisan Anafranil (25 mg) i po potrebi Bromazepam (1,5 mg), ali mu ja Bromazepam nisam davala. Pio je Anafranil godinu dana, ali sve je i dalje slično. Sada on ponekad sebe kontroliše.
    Hoće li to nestati? Preporučite ko bi mogao da nam pomogne da to rešimo, jer mislim da ćemo ga lečenjem tikova i malo stabilizovati u smislu pažnje, aktivnosti itd.

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Poštovana,
      tikovi mogu biti uzrokovani kako organskim, tako i psihogenim faktorima. Neophodno bi mi bilo da se upoznam sa dosadašnjom dijagnostikom koju ste preduzeli, pa bih potom o daljem lečenju i prognozi. Možete mi se javiti, kada ćemo se dogovoriti.
      Srdačno Dr Dragana Krasić