Imam sina od 8 god, koji je izuzetno inteligentno dete, u školi nema nikakvih problema, društven je. Problemi u kući su nastali rođenjem ćerke, koja sada ima 2 god. Neposlušan je, svadljiv i iako ako zna da ce biti kažnjem on ipak radi to što ne bi trebao da radi. Pokušavamo da razgovaramo sa njim, on kaže da sve zna i razume, ali nastavlja po istom. On što me je zaprepastilo je crtež koji je doneo iz škole prije dva dana. Na slobodnu temu, on je nacrtao sebe u grobu (sanduk je otvoren), na krstu pored je napisao svoje ime, 2000-2008, pokoj duši. Na slici je bilo i sunce u kraju, tužno, nebo plavo i trava zelena. Crtež nije pokazao učiteljici, jer je shvatio da ne bi trebalo to da crta. Da li bi trebalo da budemo ozbiljno zabrinuti, da li ga voditi kod psihologa?

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Postovana,u pravu ste sto prepoznajete problem kod vaseg deteta.Trebalo bi da posetite psihijatra i porazgovarate o ovime,da bi vam se pomoglo u korekciji komunikacije koju formirate u porodici.Ne brinite, cesto roditelji ne znajuci i najmanje s namerom, zabunu u decjim glavama zbog razlicitosti misljenja kod dece i shodno tome reakcijama.Deca govore kroz igru i crtez.Vase dete je upravo tako izrazilo problem i potrebu za sklanjanjem i povlacenjem,zbog izvesnog neslaganja i ljutnje,Potrebno je da se napravi uvid o cemu se radi da problem ne bi narastao, Srdacno Dr Dragana Krasic