Postovani, molim Vas za konsultacije u vezi mog trenutnog stanja. Naime, zbog problema sa deckom sa kojim sam u vezi cetiri godine, doslo je do pogorsanja mog zdravstvenog stanja. Neodlucna sam, ucinio mi je mnogo ruznih stvari - provala, kradja, tuca ...pod stalnim sam njegovim pritiskom, psihickim i manipulativnim, da ucinim ono sto njemu odgovara. Tvrdi da me voli i to pokazuje na niz nacina. Ispolji ljubav, pokusava da se promeni - njegovu impulsivnost, sklonost ka agresiji, pristup meni. On tvrdi da nema pristup meni i da mu se ne otvaram, sto i jeste tako, ali ja jednostavno zablokiram kada me on zapitkuje i trazi objasnjenje. Zadnjih dana dobila sam uzasne napade panike, kao i sto sada osetim, tresem se, srce mi ubrzano i bucno kuca, dodjem do kolabiranja i posle minut, prestane. Jako sam napeta, placljiva, sa osecajem kao da cu da poludim. Uz to osecam pritisak od okoline moje, a ja sama cas osecam da ga volim i da mu mogu sve oprostiti, a cas se setim svega sto mi je uradio i onda ga vidim jako negativno i zelim da prekinem svaki kontakt sa njim. Molim Vas za savet, kako da se postavim, svi od mene nesto ocekuju, a ja osecam da sam do ludila samo korak. Hvala Vam unapred na odgovoru i sajt Vam je fantastican!

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Postovana,sama kazes da imas problem!Sta radimo kada smo u njemu: da li ga resavamo,nalazeci racionalno resenje s kojim bi se negde uklopio i nas emotivni zivot ili se prepustamo stihiji? Brojna simptomatologija je upravo rezultat tome! Mislim da si odabrala nacin kji ne vodi razresenju,a tebe cini slabijom i neadekvatno funkcionalnom. Da,ljubav oprasta sve i prinosi zrtve, ali takvu i ocekuj!Granica uvek postoji,granica je ljudsko dostojanstvo i samopostovanje, a zivot nije tako kratak da bi ga godina bola ucinila manje lepim i kracim.Naprotiv,ostavlja mu se mogucnost duzeg ubacivanja i smestanja pravih stvari koje cekaju na nas! Razmisli,mozed da dodjes na ragovor. Srdacno, DR Dragana Krasic