Imam 43 godine i dvoje dece i muza koga kao da nemam. Zivot mi je bio pakao, od incesta u porodici (od strane brata kada sam bila stara samo 5-6 godina) i izivljavanja nadamnom, do neprekidnog ponizavanja od strane roditelja, sa nekoliko pokusaja samoubistava i terapijom i antidepresivima... prezivela, imam posao, izdrzavam porodicu i imam muza koji je pasivan 120% i koji ne mrda iz mrtve tacke. Majka mi je jako bolesna, otac takodje, dvoje prijatelja iz detinjstva su mi skoro umrli od maligniteta, a mi smo se porodicno poslednje godine selili dva puta, na dva razlicita kontinenta. Sada ne mogu vise. Nasla sam posao, predskolsko za decu, namestaj, sve osnovno i sada ne mogu vise. Imam od skoro dijabetes i hipertenziju i aritmije, imam napade panike i imam strasnu zelju da se ubijem, jer ne mogu vise. Ne znam kako da idem dalje. Svaki dan mi je mucenje. Molim Vas napisite mi nesto, ja trazim psihijatra, ali ne znam kako muza da savetujem, kome da se on obrati (on ne govori nijedan jezik, a zivimo u inostranstvu). Kako da mu kazem, nemam snage. Da se razvedem... Ne znam, mozda uopste to nije osnovni problem... nista vise ne razumem. Ne spavam vec nocima. Cekam termin kod lekara i mucim se, ne mogu vise... Bolje da mi deca rastu bez ovakve majke...

    Odgovoreno: 14. 09. 2008.
    • Postovana,vi ste hrabra zena! Posle takvog zivotnog iskustva vi ste na nogama,potrazili ste pomoc i sacekajte na nju!Morate sa suprugom da se obratite porodicnom terapeutu, nije korektno i veoma je sebicno da mislite samo na sebe! Deci je majka neophodna kakva god da je!Da li zelite njima nesrecu i depresiju, i ostanak sa takvim ocem?Molim vas,razmislite o ovome Srdacno Dr DRagana Krasic