Poštovana doktorka, želim ovom prilikom da Vam se obratim jer mi je veoma teško. Imam 22 godine i student sam. Moj veliki problem je nedostatak sna i nemiran san. U proseku spavam oko 6 sati i noću se bar jednom probudim, zbog košmarnih snova.Treba mi od 1-3 sata da zaspim i budim se umoran. Pri tome sam često potišten i bezvoljan, jer mi neke stvari nisu tekle po planu, a i imao sam jako stresne trenutke od rođenja do danas. Inače organizam mi je jako slab i nije imun, tako da budem bolestan 3-5 puta godišnje, najčešće od gripa ili prehlade. Pre pola godine bolovao sam 3 nedelje od viroze. Inače zbog svega ovoga povukao sam se u sebe, a inače sam po prirodi introvertan tip ličnosti. To sve traje jako dugo, ali je postalo intenzivnije, tako da ne mogu više da izdržim i osećam se kao da ću pući.Teško se skoncentrišem i pamtim, što je dovelo do odlaganja nekih ispita, jer nemam snage više. Molim Vas da mi odgovorite u čemu je ovde problem i kako mogu da ga prevaziđem. Unapred zahvalan i puno pozdrava.

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Postovani, problem koji imate zahteva paznju i tretman strucnog lica. Resava se i leci. Sto pre porazgovarate sa psihijatrom i pronadjete uzrok problemu, brze ce se resiti. Rada sam da Vas primim, javite se pa cemo zakazati. Sledece nedelje od 8.9.08 do 12.8.09 sam na kongresu, nakon toga kada se dogovorimo mozemo da se vidimo. Srdacno Dr Dragana Krasic