Pre 3 god. poceli su prvi znaci anksioznosti, koju sam lecila po preporuci psihijatra Flunirinom i Ksalolom, sve do trenutka kada je moj psihijatar bio odsutan 4 meseca i ja nisam mogla na kontrole koje su bile 2 puta mesecno. U tom periodu stanje mi se pogorsalo i ja sam na svoju ruku prestala da pijem lekove. Od tada je proslo 6 meseci, a ja sam dosla do te faze da ne izlazim iz kuce (teska agorafobija), zato sto su simptomi uvek prisutni cak i u kuci. Simptomi su: vrtoglavica, napetost misica, nedostatak vazduha, zamucen vid itd. STRAH ME JE OBUZEO SVU, A JA NE MOGU DA SE IZBORIM SAMA. Svesna sam da mi je najveca greska prekid lekova na svoju ruku, ali sta da radim kad mi psihijatar nije od pomoci kad mi najvise treba (zakaze termin ,a ja kad odem njega nema, to se desilo od 10 zakazivanja 5 puta nevezano za pomenuto odsustvo). Trenutno ne pijem nista, a nikad mi nije bilo gore. Sta da radim i kome da se obratim? PS. Zivim u Nisu.

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Postovana, sami ste rekli da niste ispostovali lecenje. Ono je definitivno neophodno! Bolujete od panicnog poremecaja koji je dao komplikaciju agorafobije. Vasa bolest se leci, morate da se obratite psihijatru. Rada sam da vas primim na Klinici za mentalno zdravlje. Pregled mozete zakazati telefonom 238707 radnim danom. Srdacno Dr Dragana Krasic