Postovani,imam 18 god. Moje tegobe su pocele pre nekih 6 meseci.Vezbao sam 1,5 god. u teretani i uzimao sam anabolike, jeo velike kolicine proteina i ugljenih hidrata. Pre oko 6 meseci osetio sam gusenje,stezanje u grudima i nedostatak kondicije. Posto mi je tetka lekar pregledala i ubedila da mi srce nije zdravo. Posle toga sam krenuo na mukotrpne pretrage, isao sam kod kardiologoa, endokrinologa, gastroenterologa itd... Kod kardiologa sam imao dosta kontradiktorne rezultate, ali na kraju je zakljuceno da mi je srce sasvim zdravo. Posle jedno 4 meseca pretraga nasao sam od cega sam bolestan, imam nekih problema sa zeludcem i jednjakom, ali to je sad nebitno. Posto sam se psihicki iscrpeo za sve to vreme i bio ubedjen da sam bolestan od bolesti, za koje je je kasnije ustanovljeno da ih nemam (nisam samo ja bio ubedjen vec su me i drugi ubedjivali). Ja sam dobio utisak da sam sada usao u jedan vid hipohondrije, non stop me nesto boli evo,npr. vec dva meseca me boli glava, a ja mislim da imam bolest na nekim krvnim sudovima glave, kad god osetim neki bol ja sednem za kompjuter i trazim od cega sam bolestan i uvek nadjem da sam bolestan od neke opasne bolesti.To mi ne bi bilo cudno,da sam se ja i ranije plasio bolesti. Ja se pre ovoga nisam plasio ni bolesti, a ni smrti. Ja sad nisam siguran da li bolove koje imam su psihicke ili fizicke prirode. Jednostavno kad me god nesto zaboli ja se tome posvetim i ne prestajem da mislim o tome. Tragam za mogucim uzrocima, a to me ometa u normalnom zivotnom funkcionisanju.Da li mozete da mi date neki savet i da li ste se susretali sa ovakvim stvarima ranije? Pozdrav

    Odgovoreno: 06. 09. 2008.
    • Postovani, upravo problematiku koju opisujes cesto srecem u radu sa mladima.Potrebno je da se javis psihijatru radi razgovora i pojesnjenja problema,rada sam da te primim na razgovor,kada se budemo dogovorili Srdacno Dr Dragana Krasic