1. Imam napade znoja u predelu lica

    Pitanje broj: #3821

    Imam 22 godine i imam jedan veliki problem. Naime, imam napade znoja, najviše u predelu lica u skoro svim situacijama izazvanim stidom, nervozom, nestrpljivošću, strahom. Mislio sam da će to vremenom proći ali se vremenom stvar pogoršavala. Molim Vas da mi date neki koristan savet ili uputu, kako da se rešim znoja potencirajući i na druge branše zdravstva

    Odgovoreno: 13. 03. 2008.
    • Poštovani,

      Najpre se javite endokrinologu da proceni da li ne postoji neko oboljenje, što verovatno nije slučaj ako se znojenje javlja samo u odredjenim situacijama. Ukoliko je sve u redu javite se psihijatru da proceni da li ima elemenata za psihijatrijsku bolest i da li je treba, i kako lečiti.