postovana u velikom sam problemu sa svojom suprugom primetio sam vec duze promene u njenom ponasanju navescu ih taksativno -agresija prema detetu -agresija i netrpeljivost prema ljudim auopste -nakon svakog jela gura prst u usta i povraca -patoloska potreba za ostvarivanjem kontakta sa detetom,napr.prebije ga jer nece da jede,odmah posle toga ga ljubi izmislila je bolest deteta da bi isli na more -sada je samu sebe povredila i optuzila me da je tucem plasim se da se radi o ozbiljnijem poremecaju licnosti molim vas za misljenje i eventualne smernice po pitanju njenog mentalnog zdravlja zabrinut suprug

    Odgovoreno: 24. 07. 2007.

    • Tesko je reci na osnovu Vaseg opisa da li se radi o teskom poremecaju kod Vase supruge. Postoji verovatno poremecaj ishrane, ali poremecaj ishrane moze biti i samo simptom u okviru drugih mentalnih poremecaja. Rekla bih da je Vasa supruga dosta napeta i da su pojedini oblici ponasanja koje ste opisali posledica te napetosti. Postoji mogucnost i da odnos medju vama nije zadovoljavajuci i da vam je potreban savet bracnog terapeuta. Ako se radi o ponasanju koje Vasa supruga nije do sada imala potrebno je uraditi i druga ispitivanja u cilju diferencijalno dijagnostickog sagledavanja.