da li za lecenje anaksioznosti postoji neka druga terapija osim antidepresivnih lekova?i ako postoji koja terapija? unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • Naravno da postoji. Strahovi se mogu leciti i nekim drugim vrstama lekova, ali su se antidepresivi pokazali kao najbolji i najsigurniji jer deluju na one neurotransmitere za koje se smatra da su odgovorni za nastanak anksioznosti. Takodje, postoji mogucnost primene psihoterapijskih metoda bez medikamentozne terapije. Terapija izbora je kognitivno bihejvioralna psihoterapija, ali se i u ovoj terapijskoj oblasti mogu primeniti i druge vrste psihoterapijskih metoda.