Dr.Zikic,imam 28 godina , a prvi simptomi su poceli oko 1.dec.2006 godine.Desilo se jedne veceri da u razgovoru nisam shvatila znacenje jedne recenice.Nisam se uplasila sve dok nisam zatrazila objasnjenje .Bilo je nesto vrlo prosto . Ubrzo sam se vratila kuci i to nisam mogla da izbacim iz glave . Pocela sam da razmisljam kako otupljujem , kako mi se nesto desava jer nisam sposobna da razumem sakriveno znacenje prostih stvari . Pocela je da me hvata panika , strah , drhtavica .Kada sam legla jer se to smirilo za nekih 10 minuta , pocela sam da umisljam kako ne mogu da razumem reci , misli .. strah da ludim.Opet je usledio panicni strah, koji je prosao za nekoliko minuta .Posle mesec dana nakon pregleda kod jednog neuropsihijatra na privatnoj klinici , dobila sam Lorazepam , 3*1 mg. dnevno. Htela sam da padnem u nesvest od jedne cele tablete , pa sam nastavila da pijem 1 dnevno . Nisam znala kako se ti moji problemi zovu stvarnim imenom dok nisam pre desetak meseci odgledala jednu emisiju ciji je gost bila Dr.Olivera Zikic i govorila o anksioznim poremecajima i panicnom napadu. Pre mesec dana i vise prestala sam da uzimam lek koji sam pila 1/4 dnevno zadnjih meseci . Cisto da mi drzi strah . U medjuvremenu sam imala sve simptome panicnog napada i depersonalizacionog poremecaja. Strah od ludila i napadi panike su prosli , lek vise ne pijem , ali ja vise nisam ista osoba .Normalo radim , imam solidan drustveni zivot , ali ne mogu da se radujem kao pre, plasim se da se upustim u vezu , brak.. Kao da sam kroz sve ove strahove , koji su prosli , izgubila sebe . Da li postoji mogucnost da i kroz ovo prodjem sama , kao sto sam uspevala iz milion teskih situacija u zivotu ili je moje stanje toliko lose da ipak zahteva neku vrstu ozbiljnije terapije ?

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • To je tesko reci bez kompletnog pregleda. Medjutim, imam utisak da ste najtezi deo pregrmeli i da je ostao jos jeda mali deo, koji je ponekad najteze otkloniti. Savetujem vam, ako se ne vratite u ono stanje koje je bilo pre razvoja vasih tegoba za par meseci, da se obratite strucnom licu koje ce vam pomoci i u ovoj poslednjoj etapi ozdravljenja. Da li ce biti ozbiljna terapija ili samo mala pomoc moguce je reci jedino nakon strucne procene aktuelnog stanja.