postovana doktorko,intseuje me ima li neki lek ili nesto slicno protiv marihuane,jer ponajem nekoga ko vec 7 godine pusi travu i nece ni da cuje kad mu neko kaze da je ostavi,jeli on zavisan na to ili?!jar iako sam mnogo citala o tome da ne te pravi zavisan ali ?..

    Odgovoreno: 02. 08. 2008.
    • Marihuana dovodi najcesce do psiholoske zavisnosti kod korisnika. Medjutim, mnogo veci znacaj od same zavisnosti imaju znacajne posledice koje dugotrajna upotreba marihuane donosi. Iako mnogi zele da tako nesto nije tacno, ipak je potvrdjeno da marihuana dovodi do poremecaja na nivou centralnog nervnog sistema, tako da se menja njegova funkcija i posledicno osoba. Osobe koje uzimaju marihuanu su uglavnom bez motivacije, snizene volje, tesko ih neka \"prirodna\" stvar razveseli, postaju razdrazljivi i svadljivi, slabije pamte i imaju jako losu koncentraciju. Ovo su samo neke od posledica. Ono sto je problem je da postoje tretmani za korisnike marihuane, ali se mogu sprovesti samo uz dobrovoljni pristanak osobe. Vas prijatelj ocigledno to ne zeli, tako da je problem znatno veci.