Da li postoji mogucnost da preko interneta stupim u vezu sa nekim lekarom radi lecenja bihejvioralnom terapijom ? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.

    • Možda i ima, ali moj savet Vam je da ipak pronadjete terapeuta kod koga ćeete dolaziti. Ako želite da Vas neko ispravno i adekvatno leči, to neće moći bez psihijatrijske procene uživo. Možete dati i najprecizniji opis Vaših tegoba preko interneta, ali to nisu jedini kriterijumi na osnovu kojih se postavlja dijagnoza i radi psihoterapija. Takodje, za dobar deo efikasnosti svake terapije u medicini je odgovoran specifičan odnos izmedju lekara i pacijenta. A ništa od toga se ne može postići preko mašine!