Postovana doktorka, veoma su mi se svideli vasi tekstovi na sajtu, gde sam se u nekima pronasla. Kako zivim u Beogradu, pa ste mi nedostupni kao psihoterapeut, interesuje me da li imate neku Vasu knjigu koju bih mogla da kupim i gde na temu lecenja anksioznosti.
    Hvala, Goca

    Odgovoreno: 22. 04. 2007.

    • Ako hoćete da se informišete o psihoterapiji koja se primenjuje kod anksioznih poremećaja najbolja knjiga koja na veoma jasan i konkretan način daje prikaze poremećaja a zatim i kako izvesti terapijske procedure samopomoći je knjiga Prof. dr Jezdimira Zdravkovića – “Tumačenje neuroza”. Još jedna izuzetna knjiga o anksioznim poremećajima je knjiga Prof. dr Vladana Starčevića pod nazivom “Stanja straha u kliničkoj praksi”. Iako je jako pohvalno to što želite da se informišete o Vašem eventualnom poremećaju, još bolje bi bilo da porazgovarate sa nakim psihijatrom kako bi načinio stručnu procenu Vašeg stanja i predložio adekvatan tretman. Veoma je bitno da ne primenjujete bilo koje metode samopomoći dok ne bude uradjena stručna psihijatrijska procena i postavljena dijagnoza.